Türk Hava Yolları (THY) Anadolu Jet, Pegasus gibi güçlü markaların çözüm ortağı olan EMSE, yolcu otomasyon sistemleri alanında yaptığı yatırımlarla Self Servis Check-in Kioskları, Bagaj Teslim Cihazları, Digital Çağrı Sistemleri gibi ürünlerle yerli havacılığın gelişime önemli katkılar sunmaktadır.

EMSE: Havacılık Sektöründe Hızlı ve Esnek Çözümler
EMSE, havacılık sektörüne yönelik geliştirdiği özel çözümlerle müşteri deneyimini iyileştirmekte ve işletmelere değer katmaktadır.
 


Tamamen Türk mühendislerinin eseri olan cihazlarımız uluslararası kalite standartlarında üretilmektedir. Tasarım, yazılım, kurulum ve servis süreçleri tamamen yerli kaynaklar kullanılarak yürütülmektedir.

EMSE tarafından üretilen havacılık otomasyon sistemleri İstanbul havalimanı, Sabiha Gökçen havalimanı ve Esenboğa havalimanı başta olmak üzere ülkemizde 18 havalimanında kullanılmaktadır.

Emse, mühendislik tasarımı, elektromekanik üretim, yazılım geliştirme ve destek hizmetlerinde 40 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir.
EMSE, havacılık sektöründeki markası olan QUAVIS (Qualified Aviation Solutions) çatısı altında sivil havacılık otomasyon cihazları üretmektedir. EMSE'nin ürün gamında, self servis check-in kioskları ve bag drop sistemleri (Bagajın otomatik işlemle kontuara uğramadan uçağa gönderilmesi) başta olmak üzere, mobil check-in, pay-n-pass, rush tagger (Acil biniş otomatı), digital hacim ölçme ve digital anket cihazları, interaktif video kiosk, sıra çağrı sistemleri ve özel amaçlı cihazlar bulunmaktadır.

Quavis, self servis ortak kullanım grubunda IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği)  onaylı stratejik partner yetkisine sahiptir.

Havacılık Sektöründe Self Servis Kiosk Uygulamaları

EMSA tarafından üretilen Kiosk cihazlar havayolu şirketlerinin kendi personeli tarafından yapılan rutin uçuş işlemlerini, yolcuların kendi başlarına gerçekleştirmelerini sağlayan elektronik sistemlerdir. Bu şekilde hem zamandan kazanılmakta hem de maliyetten tasarruf edilmektedir.

Yolcular, Kiosk cihazları kullanarak bilet detaylarını girmek suretiyle ya da bilet üzerindeki barkodu okutma yoluyla uçuş kayıtlarını yapabilmektedir. Bu şekilde özellikle yoğun saatlerde uçuş kaydı kontuarlarında yolcular bekleme gereği duymadan hızlı ve kolay şekilde işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Yolcular, dokunmatik ekrana sahip Kiosk cihazlarını kullanarak check-in işlemini tamamlayabilir ve biniş kartlarını yazdırılabilir.
Self Servis Check-in Kiosk cihazlarımız üzerinden yolcular kendi bagaj etiketlerini bastırıp etiketleme imkanına sahiptir.

Kiosk cihazlar üzerinden rezervasyon değişiklikleri de yapılabilmektedir. Bu durum uçuş aksaklıkları (iptal ve gecikme) gibi problemlerde yolcuların daha hızlı çözüme kavuşmaları açısından önemlidir.

Check-in kiosklarımız farklı dil ve pasaport okuma seçeneklerini desteklemektedir.

Emse'nin havalimanlarında bagaj sırasına ve bagajların kaybolma sorununa son veren Self Bag Drop cihazı 'Fast Bag' yolcuların havalimanlarında herhangi bir personel desteği olmadan bagaj teslimlerini kendi başlarına yapmalarını sağlar.

Fast Bag cihazının teknik özellikleri

 • Cihazın üzerinde bulunan barkod okuyucu sayesinde yolcular biniş kartlarını kullanarak kendilerini sisteme tanıtabilir.
 • Cihaz üzerindeki pasaport ve ID kart okuyucu sayesinde yolcular kimlik bilgilerini kullanarak da cihazı kullanabilmektedir.
 • Her işlem isteğe göre kamera ile güvenli bir şekilde kaydedilebilmektedir.
 • Yolcular işlemlerini dokunmatik ekran kullanarak rahatça gerçekleştirmektedir.
 • Cihazın üzerinde bulunan sensörler sayesinde yolcu bagaj ağırlık bilgileri tam olarak algılanarak sisteme aktarılmaktadır.
 • Cihaz üzerindeki 2 istasyonlu bant sayesinde bagajlar conveyor’e tam kontrolü sağlanmış bir şekilde aktarılır.
 • Paslanmaz çelikten üretilmiş metal dış gövde sayesinde cihazların dayanıklılığı artırılmıştır.
 • Özelleştirilebilen yazılım sayesinde, cihaza talebe göre ek geliştirmeler eklenebilmektedir.

LiveGate ile Çok Boyutlu İletişim

EMSE olarak Ar-Ge çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Yenilikçi teknolojilerde öncü olmak,  sektörel talepleri hızlı şekilde çözümlemek ve müşterilere daha iyi bir yolculuk deneyimi yaşatmak adına çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu anlamda Havacılık sektöründe LiveGate adıyla üretilen yeni nesil cihazlarımız, Information Kiosk olarak hizmet vermektedir. Sesli, yazılı ve görüntülü iletişime sahip olan LiveGate ile insanların hayatını kolaylaştırmakta ve işletmelerin iş yükünü hafifletmekteyiz.

Hayatı kolaylaştıracak LiveGate’in özellikleri;

 • Yolcular tek bir butona basarak havalimanı asistanı ile video görüşmesi yapmaya başlar.
 • Kullanıcının arzu ettiği lisanda ve uzmanlıkta kişiye uygun hizmet sunar.
 • Karşılıklı empati kanalı oluşturarak; işitme, görme engellilere bilgilendirme yapar.
 • Organizasyona ait tüm dijital veya vezne işlemlerini yapılabilme avantajı sağlar.
 • Yolcular uçuş bilgilerini (kapı, uçuş, tarih, saat, sınıf) anlık olarak öğrenebilirler ve uçuşlarına yönlendirilebilirler.
 • Kullanıcı veya temsilcinin sahip olduğu belgeleri karşılıklı paylaşabilir.
 • Klasik Information kioskların aksine gerçek zamanlı canlı video konferansı imkanı sunar.

EMSE: Havacılık Sektöründe Yenilikçi Teknolojiler

EMSE tarafından tasarlanan ve üretilen sivil havacılık otomasyon cihazları şunlardır:

 • Self servis check-in kiosk
 • Self servis bagaj teslim ünitesi
 • Taşınabilir özelliğe sahip havalimanı biniş otomasyon ve bagaj etiketleme cihazları
 • Dijital yolcu anket sistemi
 • Kontuarda fazla bagaj ödeme cihazı
 • Havaalanları için elektronik sesli ve görüntülü danışma ünitesi
 • EMSE kalitesi ile tanışmak, işletmenizin hizmet kalitesini yükseltmek ve müşterilerinize en iyi deneyimi sunmak için bize ulaşabilirsiniz.