EMSE: ZAMAN KAZANDIRAN ÇÖZÜMLER
EMSE Mühendislik A.Ş 1980 yılında Ankara’da Muslu OĞUZ öncülüğünde kuruldu. Mühendislik ve Ar-Ge odaklı, yenilikçi çözümler sunan EMSE, günümüzde bankacılık ve havacılık sektörlerinde kullanılan otomasyon ürünlerini yerli ve milli kaynaklarla geliştirmekte ve müşterilerine sunmaktadır.

Daha İyi Bir Müşteri Deneyimi İçin EMSA Sıra Çağrı Sistemleri
EMSE tarafından üretilen Sıra Çağrı Sistemleri, bankalar, hastaneler, belediyeler ve devlet kurumları başta olmak üzere birçok yerde kullanılmaktadır. Daha iyi bir müşteri deneyimi sunan ve markalara rekabet avantajı sağlayan Sıra Çağrı Sistemlerimiz 30’dan fazla ülkeye ihraç edilmekte olup yerli ve yabancı birçok kurum / kuruluş tarafından tercih edilmektedir.  İhracatını yaptığımız ülkeler arasında, Almanya, Fransa, Bulgaristan, Letonya, Rusya, Estonya, Moldova, gibi Avrupa ülkeri, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Mısır, Katar, Ürdün, Kuveyt, Umman, Fas, Libya, Suudi Arabistan, Sudan ve Tunus gibi Arap ülkeleri yer almaktadır.

Havacılık Sektöründe Zaman Kazandıran Çözümler
EMSE Mühendislik havacılık sektöründe de ilklere imza atan ve yeni yatırımlarla bu alanda ülkemizin gururu olmuş bir markadır. EMSE tarafından tasarlanan ve üretilen Check-in kiosklar ve self Bag Drop kioskları İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Esenboğa Havaalanı başta olmak üzere Türkiye'nin değişik illerindeki 18 havalimanında ve Ercan (Kıbrıs) Havalimanı'nda yoğun şekilde kullanılmaktadır.

Check-in kiosklar ile yolcular artık check-in kontuarına gitmeye gerek kalmadan işlemi kendi başlarına yapabilmekte, biniş kartını bastırarak, koltuk seçimlerini yapabilmektedir. Personel maliyetinden tasarruf sağlayan Check-in kiosklar müşterilerin daha konforlu bir yolculuk deneyimi yaşamalarını sağlayarak işletmelerin marka itibarını artırmalarını ve müşteri sadakati oluşturmalarını sağlamaktadır.

Türkiye’de ilk self servis bagaj teslim cihazını geliştiren EMSE Mühendislik, yolcuların valiz teslim işlemlerini kendilerinin gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Havalimanı check-in kiosklarının yanı sıra bu kioskların çanta mobil modelini de geliştiren EMSE, kredi kartı ile hızlı ödeme sistemi, müşteri memnuniyeti havalimanı güvenlik ve yolcu tanıma sistemleri ile de bu sektörde yenilikçi çözümleri ülkemize kazandırmıştır.

Havalimanı Yolcu Otomosyon Sistemleri alanındaki uzmanlığını Ar-Ge çalışmaları ile sürdüren EMSE, bu alanda yurtdışından gelen talepleri de karşılamaktadır. Yabancı rakip markalara göre daha düşük maliyetle üretilen cihazlarda kullanılan yazılımlar da EMSE mühendisleri tarafından üretilmektedir.

İş ortakları arasında bulunan ve ülkemizin gururu olan Türk Hava Yolları'nın da desteğiyle Türkiye'de sivil havacılık yolcu otomasyon sistemleri alanında önemli başarılar elde eden EMSE, Halen bu konuda üretim, satış ve ihracat yapan tek Türk firması konumundadır.  Sivil havacılık otomasyonu konusunda Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliğinin (IATA) yetkilendirilmiş tescilli çözüm ortağıdır.

Yenilikçi Teknolojiler Geliştiriyoruz
EMSE Yönetim kadrosu ve çalışanları ile 40 yıllık tecrübe ve bilgi birikimini teknoloji ile birleştiren yenilikçi çözümler sunmaktadır. Tasarım, yazılım ve üretim süreci, tamamen Türk mühendisleri ve personeli tarafından yapılan ürünlerin imalat, montaj ve servis hizmetleri de uzman kadro tarafından gerçekleştirilmektedir.  Özellikle son yıllarda havacılık sektörüne yönelik geliştirdiği ürünler ile adından söz ettiren EMSE uçuş işlemlerini kolaylaştırarak turizm in canlanmasına ve ülkemizin bu alanda daha fazla gelir elde etmesine de destek olmuştur.

Bir mühendislik ve Ar-Ge kuruluşu olan EMSE’nin ürettiği standart ürünler arasında sıramatik sistemleri, kiosk, elektronik mesaj panoları, hemşire çağrı sistemleri ve dijital bilgilendirme ekranları bulunmaktadır.

EMSE, havacılık alanında yenilikçi ürünler geliştirmektedir. Bu anlamda, QVista ve EmseQ (Sıramatik sistemi), LiveGate kiosk markası, QUAVIS (Yolcu Otomasyon Sistemleri), Check-in Kiosk, Self Bag Drop, Mobile Check-In Kiosk, PayNPass, VoteBook ve Rush Tagger olmak üzere havacılıkla ilgili 6 farklı ürünü bulunmaktadır.

EMSE’nin hizmet verdiği kurumlar arasında Türk Hava Yolları, Pegasus gibi yerli havacılık şirketlerinin yanı sıra,  Ziraat Bankası, Halkbank,  Anadolubank, Türk Telekom, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Şekerbank, Vakıfbank gibi Türkiye’nin en büyük bankaları yer almaktadır.

EMSE bünyesinde 12 mühendis, 49 teknik personel, 7 idari personel ve 4 yan hizmetler olmak üzere toplam 72 kişi çalışmakta ve bu sayı gün geçtikçe artmaktadır. EMSE, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Almanya, Katar, Fas, Tunus, Ürdün, Kuveyt, Bahreyn, Kazakistan, Gürcistan ve Sudan olmak üzere 30'dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

EMSE’nin tüm ürünleri tasarım, yazılım ve üretim olarak Türk mühendislik ve işçiliğinin eseri, şirketin herhangi bir dışa bağımlılığı yoktur.
Geçmişten geleceğe uzanan vizyonu ile EMSE, yerli girişimcilere ilham vermek, ülke insanımıza daha konforlu teknolojik hizmetler sunmak adına çalışmalarına devam etmekte ve başarı hikayelerine yenilerini eklemektedir.