Yerli Fast Bag ile bagajlar güven altında


Yolcuların personel desteği olmadan bagaj teslimlerini kendilerinin yapmasını sağlayan Fast Bag, yakında havalimanlarında hizmete sunulacak
 
Sıra çağrı sistemlerinde (sıramatik) Türkiye’nin pazar lideri olan, aynı zamanda LCD ekranlı bilgi sunum panelleri (kiosk), elektronik mesaj panoları, hemşire çağrı sistemleri ve dijital bilgilendirme ekranları üreten Emse, yeni cihazı 'Fast Bag'i ilk kez 'Eurasia Airshow'da görücüye çıkartacak. 25-29 Nisan'da Antalya'da yapılacak Türkiye'nin şova dayalı ilk uluslararası havacılık fuarı Eurasia Airshow'da tanıtılacak Fast Bag, yolcuların havalimanlarında herhangi bir personel desteği olmadan bagaj teslimlerini kendi başlarına yapmalarını sağlıyor. Bir Self Bag Drop cihazı olan Fast Bag sayesinde yolcular işlemlerini sıra beklemeden hızlı bir şekilde tamamlayabiliyor ve bagaj teslimini gerçekleştirebiliyor. 
 
Hızlı ve kolay
Fast Bag sayesinde yolcuların işlemlerini kendi başlarına kolayca yapabileceklerini belirten Emse Dış Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hasna Gasmi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Cihaz, personel sayısını minimize ediyor, istasyonda bagaj teslim kuyruklarının oluşmasını engelliyor, yolcuların kalkış öncesi işlemlerini hızlandırıyor ve yolcuların zaman kazanmasını sağlıyor. Böylece, son dakika uçak kaçırma derdi de bitiyor. Kolay arayüzü sayesinde bütün yolcuların rahatça kullanabileceği bir cihaz olma özelliğini de taşıyor. Havayollarına alternatif, hızlı ve sürdürülebilir yeni bir bagaj teslim çözümü sunuyor."   
 
Dünyada sayılı üretim
Emse, Türkiye’de ilk Self Bag Drop cihazı olma özelliğini taşıyan 'Fast Bag'i üreterek, aynı zamanda bu cihazı üretebilen dünyadaki sayılı firmalardan biri oldu. Tamamen yerli üretim olan cihaz, kısa süre sonra havalimanlarındaki yerini alacak. İlk kez Eurasia Airshow'da tanıtılacak cihaz, şimdiden havalimanı yöneticileri ve şirketlerinin ilgisini çekmeyi başardı. 
Fast Bag'in de tanıtılacağı fuar, Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin sol tarafında 350 bin metrekarelik alanda yapılacak ve 150'den fazla uçuş gösterisi ile Türkiye’nin havacılık sektöründe geldiği noktayı gözler önüne serecek. Fuarda 100'ü aşkın ülkeden katılımcı ve ziyaretçi olacak. 
 
 
Havalimanlarındaki bagaj sırasına son verecek Fast Bag cihazının teknik özellikleri ise şöyle:   
- Cihazın üzerinde bulunan barkod okuyucu sayesinde yolcular biniş kartlarını kullanarak kendilerini sisteme tanıtabiliyorlar.
- Cihaz üzerindeki pasaport ve ID kart okuyucu sayesinde yolcular kimlik bilgilerini kullanarak da cihazı kullanabiliyorlar.
- Her işlem isteğe göre kamera ile güvenli bir şekilde kaydedilebiliyor.
- Yolcular işlemlerini dokunmatik ekran kullanarak rahatça gerçekleştirebiliyorlar.
- Cihazın üzerinde bulunan sensörler sayesinde yolcu bagaj ağırlık bilgileri tam olarak algılanarak sisteme aktarılıyor.
- Cihaz üzerindeki 2 istasyonlu bant sayesinde bagajlar conveyor’e tam kontrolü sağlanmış bir şekilde aktarılıyor.
- Paslanmaz çelikten üretilmiş metal dış gövde sayesinde cihaz vandalizm saldırılarına karşı korunuyor.
- Customize edilebilen yazılım sayesinde, cihaza talebe göre ek geliştirmeler eklenebiliyor. 
HABERTÜRK GAZETESİNDEN GÜNTAY ŞİMŞEK’İN “UÇUŞU GÜZELLEŞTİRECEK EN İYİ PROJE” ADLI YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
 

©2022 - Emse A.Ş Tüm Hakları Saklıdır. TTR BİLİŞİM